X
تبلیغات
نشانه های عشق واقعی چیست؟
مقالات بازاریابی و کسب و کار اینترنتی
در این وبلاگ مقالات بازاریابی اینترنتی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی قرار داده می شود
 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵ توسط Javid Garshasbi | نظر(0)

بسیاری از انسان­ ها فکر می­ کنند که عاشق هستند در صورتی که نمی ­توان احساسی که در آن­ ها وجود دارد را عشق نامید. وابستگی، احساس مالکیت و به کسی عادت کردن از جمله احساساتی است که با عشق اشتباه گرفته می ­شود. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می ­آید که عشق واقعی چیست و چه علائمی دارد؟ در ادامه نشانه ­های عشق واقعی را به طور مختصر برای شما توضیح می­ دهیم.

ویژگی­ های یک عشق واقعی

۱- عشق واقعی به معنای چشم ­پوشی از انتظارات است

همه ما دوست داریم که مردم آن گونه رفتار کنند که ما می­ خواهیم. ممکن است حتی تظاهر کنیم که چنین تفکری نداریم اما کسی نیست که قلبا دوست نداشته باشد افراد اطرافش مطابق با انتظار او رفتار کنند. دوست داریم اطرافیانمان مهربان ­تر رفتار کنند، نسبت به ما توجه بیشتری داشته باشند و… همه این خواسته ­ها انتظارات ما از سایرین هستند. انتظاراتی که ما از بقیه افراد داریم و پاسخگویی آنان به این خواسته ­های ما موجب می­ شود یکدیگر را دوست داشته باشیم؛ اما عشق واقعی با این تفکرات فرق دارد.

فردی که واقعا عاشق معشوقش باشد انتظارات را کنار می­گذارد. او فرد مخاطبش را همان­گونه که هست دوست می­ دارد و به او عشق می ­ورزد. عشق واقعی وظیفه ­ای را بر دوش طرفین نمی­گذارد و هر دو طرف یک عشق واقعی، هر رفتار و محبتی که از معشوق سر می­زند را یک لطف می دانند و محبتی که بر آن­ ها روا داشته شده است.

۲- در عشق واقعی هیچ­کس قربانی نیست و کسی به دنبال تقصیر نمی­ گردد

عشق واقعی به فرد عاشق قدرت می­ دهد. قدرت این که معشوق را جزیی از وجود خود ببیند. از نظر یک عاشق واقعی، معشوق اشتباه نمی ­کند. دو فرد در عشق واقعی، مسئولیت مسائل را دوطرفه به عهده می ­گیرند و سعی می­ کنند با کمک یکدیگر به اهدافشان برسند. در عشق واقعی هیچ چیز شخصی ­ای وجود ندارد و دو عاشق با یکدیگر و پا به پای هم قدم برمی ­دارند.

۳- عشق واقعی به شما آزادی می ­دهد

همان­طور که گفتیم عشق واقعی مالکیت ندارد. افراد آزاد هستند تا به تکامل خود بپردازند اما در کنار هم و پا به پای هم. عشق واقعی همانند پرنده ­ای است که اگر آن را محکم نگه دارید می­ میرد ولی اگر رهایش کنید، به او بال و پر دهید تا پرواز کند و به راهش ادامه دهد، باز هم به سوی شما برمی ­گردد و آن زمان است که مطمئن خواهید شد این احساس درون شما، واقعی است.

۴- عشق واقعی تنها در رابطه معنی نمی ­شود

شما ممکن است عاشق فردی باشید اما با او رابطه­ ای سازگارانه نداشته باشید. عشق واقعی لزوما به معنای ماندن و در کنار هم بودن نیست. شما می­ توانید رابطه ­ای را قطع کنید اما همچنان به فرد مورد نظر علاقه ­مند باشید!

۵- عشق و حسادت؟ هرگز!

امکان ندارد شما عاشق کسی باشید و به او حسادت کنید! عشق واقعی به طرفین اعتماد به نفس می­ دهد تا خودشان باشند. برای اهدافشان تلاش کنند و شاد باشند و از شادی یکدیگر لذت ببرند نه اینکه سربلندی یکی از آن­ها موجب سرافکندگی دیگری شود.

۶- عشق واقعی و ترس

تصور کنید که حلقه ­ای بزرگ در دست دارید که در نقطه ­ای از آن عشق قرار دارد. شما باید احساسات مختلفی را در این حلقه قرار دهید تا به عشق برسید! قدردانی، شادی، خوشبختی، محبت، شجاعت و رضایت می ­توانند احساساتی باشند که در این حلقه قرار می­ گیرند و آغاز و پایانشان عشق می ­­شود. اگر قرار باشد حلقه ­ای با احساساتی متضاد داشته باشید، سرآغاز و پایان آن ترس است. ترس سرچشمه نفرت، ناامیدی، حسادت، حرص و آز است و عشق واقعی به شما اجازه نمی­ دهد چنین احساساتی را در خود تجربه کنید.

۷- عشق واقعی نیاز نیست، بلکه خواستن است

چیزی که باید به آن توجه شود این است که بین خواستن و نیاز داشتن تفاوت وجود دارد. احساس نیاز، در فرد حس ترس ایجاد می­ کند. فرد با خود فکر می­ کند که بدون داشتن معشوقش نمی ­تواند زندگی کند و همان طور که قبلا گفته شد عشق در مقابل ترس قرار دارد.

۸- عشق واقعی تنها یک احساس نیست بلکه «عمل» است

انسان­ ها تمایل به عادت کردن به احساسات پرشور و شدید دارند، به ویژه زمانی که این احساسات در آنان حس خوبی ایجاد کنند. به همین علت است که افراد وقتی عاشق می ­شوند تمایل دارند تا همیشه در این حالت و احساس باقی بمانند؛ اما باید توجه کنیم همه احساسات انسانی به مرور زمان کمرنگ­ تر می ­شوند. در عشق، این مسئله به معنای این نیست که شما پس از مدتی دیگر عاشق فرد مقابلتان نیستید بلکه منظور این است که شما به تجربه چیزی جدید تمایل پیدا می­ کنید.

در این زمان نوبت به شماست که عشق واقعی خود را به فرد مقابلتان نشان دهید و به گونه­ ای رفتار نکنید که او فکر کند که دیگر به او علاقه­ مند نیستید. شما باید عشق خود را همانند روزهای اول پرشور و حرارت، به او ابراز کنید. درست است که او می­داند شما عاشقش هستید اما می­ خواهد هر از گاهی این عشق را به او نشان دهید تا از آنچه می­داند مطمئن شود.

۹- عشق واقعی «بی­ قید و شرط» است

بی­ قید و شرط بودن در عشق به معنای نداشتن انتظارات و محدودیت­ هاست. عشق ورزیدن بی­ قید و شرط کاری دشوار است و هر کسی نمی­ تواند از پسش برآید؛ اما در عشق واقعی فرد هیچ تلاشی در تغییر شخص دیگر نمی­ کند و همان گونه که هست دوستش می­دارد.

۱۰- توجه به نیازهای فرد مقابل

در عشق واقعی، فرد عاشق به نیازهای معشوقش به اندازه نیازهای خود توجه می ­کند و حتی نیازهای معشوق را در اولویت قرار می­ دهد. در عشق واقعی سعادت معشوق در اولویت قرار دارد و فرد عاشق همه تلاشش را می­ کند تا معشوقش احساس ارزشمندی داشته باشد.

۱۱- عشق واقعی نیاز به توجه دارد

عشق همانند کودکی نیاز به مراقبت دارد. در رابطه ­ای مبنی بر عشق واقعی افراد یکدیگر را نادیده نمی­ گیرند. به هم توجه می­ کنند. در عشق واقعی افراد می خواهند با یکدیگر باشند و در همه مراحل زندگی هم حضور داشته باشند و در عین حال مؤثر باشند. در عشق واقعی توجهی که نصیب معشوق می ­شود با سایر توجهات فرق می­ کند، پررنگ­تر است، عمیق ­تر است و همین طور واقعی ­تر و لذت­بخش ­تر!

۱۲- عشق به معنای درک و پذیرش تفاوت­هاست

همه ما انسان­ ها تفاوت­ هایی داریم. همه ما منحصر به فرد هستیم. حتی دوقلوهای همسان هم با یکدیگر تفاوت­ هایی دارند. عشق واقعی به افراد اجازه می ­دهد تا متفاوت باشند و از این که متفاوت هستند احساس شرم نکنند. وقتی شما واقعاً عاشق کسی باشید، تفاوت­ های معشوق را می ­پذیرید.

۱۳- عشق واقعی حس خوبی را در شما ایجاد می­ کند

همان طور که قبلاً گفته شد، بسیاری از افراد در یک رابطه بودن را با عشق واقعی اشتباه می­ گیرند. اگر شما در رابطه ­ای هستید به این معنا نیست که حتماً در حال تجربه کردن یک عشق واقعی باشید. اگر در رابطه شما حسادت، مالکیت، جر و بحث دائمی و سوءاستفاده کلامی، احساسی یا فیزیکی وجود داشته باشد، عشقی در کار نیست! در موارد بالا نیز ذکر شد، این احساسات، پایه و اساسشان ترس است و ترس حسی مخالف عشق است.

منبع : تکامل من